PKO BP Ekstraklasa 23/24: podsumowanie sezonu

ekstraklasa-stadionn

Można się o nią sprzeczać, dyskutować na temat poziomu, czasami nawet po prostu… nie lubić. Jedno jest pewne – 25 maja dobiegł końca jeden z najbardziej emocjonujących i obfitujących w nieoczywiste rozstrzygnięcia sezon 2023/2024 w Ekstraklasie. Zapraszamy na jego podsumowanie.

Polscy pucharowicze – kto skończył sezon w TOP 3

25 maja 2024 roku kilka minut przed godziną 20:00 na 9 stadionach Ekstraklasy wybrzmiał ostatni gwizdek w sezonie 2023/2024. Wraz z nim poznaliśmy komplet pucharowiczów, którzy będą reprezentować Polskę w europejskich pucharach w sezonie 2024/2025. Oto oni:

Kto zawiódł oczekiwania kibiców?

O ile postawę Jagiellonii Białystok czy Śląska Wrocław należy rozpatrywać w kategoriach największego zaskoczenia in plus. Takich powodów jak w stolicach Podlasia i Dolnego Śląska nie mają za to w Warszawie, Poznaniu czy Częstochowie. Legia, Lech i Raków w niewytłumaczalny sposób gubiły punkty i automatycznie „wypisały” się z walki o tytuł. Brak europejskich pucharów w Częstochowie czy Poznaniu to nie tylko spory zawód dla kibiców, ale przede wszystkim strata pod kątem finansowym na arenie międzynarodowej.

Jagiellonia Białystok zaskoczyła wszystkich

Ekstraklasa świętuje zakończenie sezonu 2023/2024. Wielkie święto także w Białymstoku. Jagiellonia, po raz pierwszy w historii klubu sięgnęła po mistrzowską koronę. Tytuł zupełnie nieoczekiwany. Tym bardziej, że przed sezonem to przecież Raków, Legia czy Lech wymieniani byli w gronie głównych kandydatów do tytułu. Ekstraklasa po raz kolejny pokazała swoje zaskakujące oblicze. Jagiellonia grała widowiskowo, konsekwentnie, skutecznie i w pełni zasłużenie może świętować zdobycie pierwszego w historii mistrzostwa Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *