Turniej tenisa Madrid Open – kiedy, gdzie i kto zagra?

tenisista odbijający piłeczkę

Madrid Open jest zaliczany do najważniejszych turniejów w kalendarzu tenisowym. Nic dziwnego, skoro zarówno panie, jak i panowie walczą o 1000 punktów do rankingów WTA i ATP. Oczywiście polscy kibice będą trzymać kciuki za będących w ścisłej czołówce światowego tenisa Igę Świątek i Huberta Hurkacza. Kto będzie najlepszy na prestiżowym turnieju w stolicy Hiszpanii?

ATP i WTA Madryt – szanse Polaków na zwycięstwo

Sezon tenisowy w 2024 roku nie zatrzymuje się ani na moment. Koniec jednego turnieju oznacza początek kolejnego. Takie przyspieszenie ma związek ze zbliżającymi się Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu. Zanim to jednak nastąpi, najlepsze tenisistki i tenisistów czeka udział w kilku prestiżowych turniejach rangi WTA i ATP. Jednym z nich jest jak zawsze silnie obsadzony turniej w Madrycie.

W stolicy Hiszpanii od 22 kwietnia do 5 maja zobaczymy wszystkie najlepsze tenisistki i tenisistów rankingu WTA i ATP. Jeśli chodzi o turniej mężczyzn kibice najbardziej ostrzą sobie zęby na pojedynek Novaka Djokovicia z Carlosem Alcarazem. Natomiast w rywalizacji kobiet najwięcej emocji wzbudzać będzie rywalizacja Igi Świątek z Aryną Sabalenką. Chrapkę na tytuł ma również Amerykanka Coco Gauff.

Jeśli chodzi o reprezentantów Polski, oprócz Świątek i Hurkacza w Madrycie powinniśmy zobaczyć także Magdę Linette oraz Magdalenę Fręch.

Czy Iga Świątek zagra na WTA Madryt?

Wielu kibiców z pewnością zadaje sobie pytanie czy w turnieju w Madrycie zobaczymy Igę Świątek. Odpowiedź brzmi – oczywiście, że tak. Madrycki turniej zalicza się do tych wartych 1000 punktów do rankingu WTA, a w tym roku jest to także ważny etap przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, które także odbędą się na nawierzchni ziemnej. Warto dodać, że liderka rankingu WTA najlepiej w historii swoich występów w Madrycie zaprezentowała się przed rokiem, kiedy dotarła do finału. Niestety, przegrała w nim wówczas z Aryną Sabalenką. Teraz czas na triumf?

Hubert Hurkacz na ATP Madryt

Hubert Hurkacz, aktualnie ósmy tenisista rankingu ATP wystąpi w męskim turnieju w Madrycie. Wrocławianin zrobi wszystko, aby jak najlepiej zaprezentować się na kortach La Caja Magica. Mobilizacja będzie tym większa, że do tej pory jego najlepszym osiągnięciem jest ćwierćfinał z 2022 r. Może nadszedł moment, by sięgnąć po zwycięstwo w stolicy Hiszpanii?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *