Dominacja Red Bulla w sezonie 2023 Formuły 1. Czy coś się zmieni?

W 73-letniej historii Formuła 1 była świadkiem niemal wszystkiego. Ludzkich tragedii, pasjonujących wyścigów, wielkich chwil, narodzin gwiazd. To nie koniec. To dopiero początek wielkiego ścigania w pogoni za marzeniami. 

Dominacja Red Bulla w Formule 1 w sezonie 2023

Mówi się, że prawdziwy talent w danej dziedzinie życia rodzi się raz na bez mała kilkadziesiąt lat. W trakcie 73 lat bogatej historii Formuły 1 byliśmy świadkami narodzin właśnie takich talentów. Przez lata pasjonowaliśmy się mistrzowską jazdą Ayrtona Senny czy Michaela Schumachera. Ich rywalizacja z innymi kierowcami, niejednokrotnie na granicy ryzyka, przyprawiała nas o ciarki. Z racji tego, że świat, a zwłaszcza ten sportowy, nie lubi próżni w miejsce Senny czy Schumachera pojawili się inni dostarczyciele adrenaliny u fanów F1. Mowa tutaj najpierw o Lewisie Hamiltonie. Finezyjna jazda Brytyjczyka tak bardzo spodobała się fanom F1, że z miejsca stał się ich ulubieńcem. Przy okazji, zyskując monopol na seryjne wygrywanie wyścigów. Trwającą od 2014 roku dominację Hamiltona i Mercedesa w 2021 roku przerwało pojawienie się w padoku nowego nazwiska. Max Verstappen, bo o nim mowa wyskoczył ze stajni Red Bulla niczym królik z kapelusza. Geneza sukcesu Holendra i co za tym idzie Red Bulla jest niemal identyczna, jak w przypadku Hamiltona i Mercedesa. To wszystko zaprowadziło Holendra na sam szczyt F1, z którego nie schodzi od 2021 roku. Potwierdzeniem wysokiej dyspozycji Red Bulla jest zgromadzenie przez ten zespół 583 punktów w tym roku w wyścigach. 

Ile wyścigów wygrał Max Verstappen?

Max Verstappen, jak na prawdziwego mistrza świata przystało całkowicie zdominował rywalizację w wyścigach F1 w 2023 roku. Holender jest piekielnie szybki i nieosiągalny dla rywali. Efekt? Z 14 objechanych już wyścigów w tym roku, w każdym meldował się na podium. Co więcej, w 12 z tych wyścigów to Verstappen stawał na najwyższym stopniu podium. Będąc w takiej dyspozycji ponownie pracuje na to, aby po raz trzeci z rzędu zostać najlepszym kierowcą Formuły 1. 

Gdzie oglądać Formułę 1?

Wielu kibiców Formuły 1 zadaje sobie zapewne pytanie gdzie oglądać wyścigi Formuły 1. Odpowiadamy. Bezpośrednie transmisje z wyścigów Formuły 1 można oglądać na Platformie Viaplay. 

Kiedy następny wyścig Formuły 1?

Sezon Formuły 1 pędzi tak szybko, że kibice mają prawo zastanawiać się kiedy następny wyścig Formuły 1 w tym sezonie? Za nami już 14 z 23 wyścigów w 2023 roku. Ten najbliższy zaplanowano na 17 września. Areną zmagań będzie tor w Singapurze. Niewykluczone, że wyścig ponownie padnie łupem będącego w znakomitej dyspozycji w tym sezonie Maxa Verstappena. O tym, czy faktycznie tak będzie przekonamy się 17 września podczas wyścigu o GP Singapuru.