Hubert Hurkacz rozczarował w US Open 2023. Co stoi za kiepską formą Polaka?

Właśnie wkroczyliśmy w 37. tydzień 2023 roku. Jesteśmy świeżo po turnieju US Open 2023. Z perspektywy Polaków, w tym konkretnym przypadku Huberta Hurkacza, mógł i powinien wyglądać dużo lepiej. Co więc poszło nie tak? 

Hubert Hurkacz w US Open 2023

Za Hubertem Hurkaczem intensywny sierpień. Turnieje w Waszyngtonie, Toronto, Cincinnati miały stanowić dobre przygotowanie i przedsmak tego, co miało nas czekać ze strony Polaka w US Open 2023. Wrocławianin zapowiadał, że jest dobrze przygotowany i będzie chciał utrzeć nosa najlepszym. Zresztą sami byliśmy świadkami jego dobrej dyspozycji podczas turnieju w Cincinnati w meczach z Coriciem, czy Tsitsipasem. Pozostawało więc czekać na dobre otwarcie US Open 2023. W premierowym meczu Hurkacza na US Open 2023 miało być szybko, łatwo i przyjemnie. Inny plan na to spotkanie miał Szwajcar Marc-Andrea Huesler. Ostatecznie po pięciosetowym i trwającym ponad trzy godziny maratonie to Hubert Hurkacz zameldował się w kolejnej rundzie. O tym ile wysiłku kosztował Hurkacza mecz z Hueslerem fani “Hubiego” przekonali się podczas kolejnego pojedynku. Tym razem rywalem Huberta Hurkacza była 106. rakieta rankingu ATP, Brytyjczyk Jack Draper. I znów jak to Hurkacz ma w zwyczaju w tym roku byliśmy świadkami tenisowego tasiemca z udziałem Polaka. Wrocławianin starał się, szarpał, ale nie był w stanie przeciwstawić się 21-letniemu Brytyjczykowi. Ostatecznie to rywal był skuteczniejszy i bardzo szybko przerwał marzenia Huberta Hurkacza o dobrym wyniku na US Open 2023.  

Sukcesy Hurkacza w 2023 roku

Licznik meczów singlowych Huberta Hurkacza w 2023 roku (wliczając mecze w turnieju United Cup z samego początku tego roku) wskazuje 50 spotkań. Jak to zwykle w takich przypadkach bywa na tę pokaźną liczbę składają się mecze, podczas których ręce same składały się do oklasków. Bywały też i takie, o których Hurkacz i kibice chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Do pozytywów na pewno należy zaliczyć występy Polaka w Marsylii (zwycięstwo), ćwierćfinał w Dubaju (porażka po dobrym meczu z Djokoviciem), półfinał w Stuttgarcie, dobry mecz na Wimbledonie z Djokoviciem, przegrana, ale po walce z Alcarazem w ⅛ finału w Toronto, czy spektakularna wygrana z Tsitsipasem w Cincinnati. 

Gdzie gra Hubert Hurkacz?

Porażka w II rundzie US Open 2023 oznaczała dla “Hubiego” czas na odpoczynek i regenerację sił przed kolejnymi wyzwaniami czekającymi go w najbliższym czasie. Gdzie zagra Hubert Hurkacz w najbliższym czasie? Terminarz Hurkacza na 2023 rok może być wciąż intensywny, a przedstawia się następująco. Polak jako lider tenisowej kadry narodowej zagra z reprezentacją biało-czerwonych 15-16 w pojedynku z Barbadosem w ramach Pucharu Davisa. Turniej ten to największe na świecie międzynarodowe zawody tenisowe drużyn męskich. Polacy ostatni raz w grupie światowej grali w 2015 roku. 

Kiedy następny mecz Hurkacza?

“Hubi” odpoczywa i aktualnie przygotowuje się do kolejnych startów w 2023 roku, lecz kibice już nie mogą się doczekać, kiedy odbędzie się kolejny mecz Huberta Hurkacza. Najbliższa szansa, aby zobaczyć go w akcji już w najbliższy piątek i sobotę (15-16.09). Wtedy reprezentacja Polski z Hurkaczem w składzie zagra w Kozerkach z Barbadosem w ramach Pucharu Davisa. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *