Podsumowanie turnieju German Darts Open

Takie chwile jak te nie zdarzają się zbyt często – te słowa znanej piosenki Kamila Bednarka idealnie podsumowują turniej German Darts Open w wykonaniu Krzysztofa Ratajskiego. Polski darter w niemieckiej Jenie przeżywał wielkie momenty! 

German Darts Open – co to za turniej?

W miniony weekend oczy fanów darta zwrócone były na niemieckie miasto Jena. To właśnie w Turyngii odbyła się tegoroczna edycja zawodów German Darts Open. Impreza odbyła się w ramach cyklu European Tour. Darterzy oprócz uznania, prestiżu, rankingowych punktów walczyli przede wszystkim o główną nagrodę w wysokości 30 tysięcy funtów. 

Polscy darterzy na German Darts Open

To była prawdziwa konstelacja gwiazd darta w Jenie. Danny Noppert, Peter Wright, Stephen Bunting. To na tych zawodnikach spoczywała prawdziwa presja wyniku. Krzysztof Ratajski w German Darts Open startował z pozycji underdoga. Warto podkreślić, że był jedynym polskim zawodnikiem darta w tak silnie obsadzonym turnieju. 

Olbrzymi sukces Krzysztofa Ratajskiego 

Krzysztof Ratajski od samego początku rywalizacji w zawodach German Darts Open 2023 radził sobie bardzo dobrze. Polak w każdym kolejnym pojedynku wykazywał się siłą spokoju. Przekonywali się o tym kolejno Ricky Evans, Dave Chisnall, Danny Noppert, Josh Rock. Mistrzowskie opanowanie Ratajski zachował także w decydującym pojedynku z legendą światowego darta – Stephenem Buntingiem. Te elementy doprowadziły Krzysztofa Ratajskiego do triumfu w German Darts Open. Warto zaznaczyć, że jest to pierwsze od czterech lat zwycięstwo Ratajskiego w cyklu European Tour. Poprzednio wygrywał w 2019 zawody Gibraltar Darts Trophy. 

Krzysztof Ratajski awansował w rankingu darta

Zwycięstwo Krzysztofa Ratajskiego w zawodach German Darts Open nie pozostało bez wpływu na pozycje Polaka w najnowszym rankingu darta opublikowanym po zakończeniu tej imprezy. Jak się okazało zwycięstwo w Jenie pozwoliło Ratajskiemu nie tylko wzbogacić się o 30 tysięcy funtów, ale także zanotować awans w najnowszym rankingu darta. Aktualnie po zawodach w Niemczech nasz rodak awansował w rankingu darta o dwie pozycje i plasuje się na 21. miejscu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *