Ranking najlepszych siatkarzy 2023. Kto w czołówce? 

Pod kątem stricte siatkarskim rok 2023 jest niezwykle interesujący dla fanów tej dyscypliny. Liga Narodów, mistrzostwa Europy, kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Jako przerywnik przed kolejnymi emocjonującymi wydarzeniami tego roku proponujemy zapoznać się z rankingiem na najlepszych siatkarzy 2023 sporządzonym przez użytkowników strony Volleybox mieszczącą siatkarską bazę danych. 

TOP 10 najlepszych siatkarzy 2023

Jak już wspomnieliśmy, jeśli chodzi o tegoroczny reprezentacyjny kalendarz siatkarski, jest on wyjątkowo bogaty w różne imprezy. Od Ligi Narodów zaczynając, na kwalifikacjach olimpijskich kończąc. Dla siatkarzy jest to z jednej strony duże obciążenie fizyczne, ale z drugiej możliwość utrzymywania organizmu w wysokiej formie. Tak duża ilość spotkań to także doskonały materiał poglądowy dla pasjonatów statystyk, rankingów. Oto jak wygląda TOP10 rankingu najlepszych siatkarzy świata 2023 według Volleybox – siatkarskiej bazy danych

  1. Adis Lagumdżija – atakujący (Turcja) – 315 punktów 
  2. Thomas Jaeschke – przyjmujący (USA) – 308 punktów 
  3. Facundo Conte – przyjmujący (Argentyna) – 245 punktów 
  4. Juan Pablo Moreno – atakujący (Kolumbia) – 240 punktów 
  5. Robertlandy Simon Aties – środkowy (Kuba) – 239 punktów 
  6. Aleksandr Safonov – atakujący (Rosja) – 219 punktów 
  7. Pieter Coolman – środkowy (Belgia) – 209,2 punktu 
  8. Miguel Angel Lopez – przyjmujący (Kuba) – 205 punktów 
  9. Edson Valencia – atakujący (Wenezuela) – 204 punkty 
  10. Ruben Schott – przyjmujący (Niemcy) – 201 punktów  

Adis Lagumdzija najlepszym siatkarzem 2023

Trzeba przyznać, że ponad 40 tysięcy użytkowników Volleybox – siatkarskiej bazy danych dokonało nieoczywistego i zaskakującego wyboru. Najlepszym siatkarzem świata 2023 roku wybrali tureckiego atakującego Adisa Lagumdziję. Walka o zwycięstwo w tym zestawieniu trwała do ostatniej chwili. Turek o włos wyprzedził będącego za jego plecami Amerykanina Thomasa Jaeschke. 

Polacy w rankingu najlepszych siatkarzy 2023

Teraz kiedy znamy już zwycięzcę rankingu na najlepszego siatkarza świata 2023 oraz czołową “10” tego zestawienia czas dowiedzieć się, jak wypadli w nim najlepsi polscy siatkarze. Najwyżej z biało-czerwonych w rankingu najlepszych siatkarzy 2023 roku znalazł się Bartosz Kurek (15. miejsce). Kolejnego Polaka, konkretnie Wilfredo Leona, odnajdujemy na 23. pozycji w tym zestawieniu. W czołowej “30” rankingu oprócz Leona znaleźli się jeszcze tacy najlepsi polscy siatkarze jak: Grzegorz Łomacz, Karol Kłos i Mateusz Bieniek. Cała trójka uplasowała się ex equo na 28. miejscu w rankingu. To jednak nie koniec polskich nazwisk, które zostały docenione przez użytkowników Volleybox. W 50 najlepszych siatkarzy świata 2023 oprócz Kurka, Leona, Łomacza, Kłosa i Bieńka znalazły się także nazwiska Michała Superlaka (44. miejsce) i Aleksandra Śliwki (45. miejsce).

Bartosz Kurek najlepszym Polskim siatkarzem

Patrząc na ranking najlepszych siatkarzy 2023 roku przygotowany przez użytkowników Volleybox uwzględniający pozycję poszczególnych polskich siatkarzy trudno się z nim nie zgodzić. Użytkownicy Volleybox najlepszym polskim siatkarzem wybrali Bartosza Kurka. Przyjmujący reprezentacji Polski był wyróżniającą postacią w meczach reprezentacji Polski w siatkówce w 2023 roku. Mowa tutaj o kapitalnych występach tego zawodnika zwłaszcza podczas Memoriału Wagnera 2023. Najlepszy polski siatkarz był niejednokrotnie jednym z motorów napędowych w meczach reprezentacji Polski w 2023 roku. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *