Iga Świątek straciła pierwszą lokatę w rankingu WTA. Kibice mogą się martwić?

75 tygodni i (na razie) pas. Po takim czasie Iga Świątek straciła pozycję liderki rankingu WTA. Nowym numerem “1” kobiecego tenisa została Białorusinka Aryna Sabalenka. Czy fani Igi Świątek mogą mieć powody do niepokoju?

Zmiana na pozycji liderki w rankingu WTA

W życiu każdego z nas są takie momenty, w których nasz świat staje na głowie. Tak też było w przypadku Igi Świątek. 4 kwietnia 2022 22-letnia raszynianka zapamięta z pewnością na długo. Nikt, na czele z nią samą nawet nie przypuszczał, że reprezentantka Polski po raz pierwszy w historii zostanie światowym numerem “1” kobiecego tenisa. Od tamtej pory każdy mecz, każdy turniej WTA z udziałem Świątek kibice nad Wisłą śledzili z wypiekami na twarzy. Sukcesy i równocześnie świadomość, że jest się światowym numerem “1” dodawała Świątek skrzydeł do wygrywania kolejnych meczów, ustanawiania niesamowitych serii. Wydawało się, że Polki nic i nikt nie jest w stanie powstrzymać. Jak się okazało do czasu. Przełomowym momentem, który zmienił kolejność w rankingu WTA był wielkoszlemowy turniej US Open. Sensacyjne odpadnięcie Świątek, jako obrończyni tytułu, na etapie IV rundy sprawiło, że kobiecy tenis po turnieju w Nowym Jorku ma nowy numer “1”. Została nim Białorusinka Aryna Sabalenka. 

Aryna Sabalenka nową liderką WTA

Od momentu zakończenia kariery przez Australijkę Ashleigh Barty i wstąpienia na tenisowy tron Igi Świątek, jak cień za Polką podąża Białorusinka Aryna Sabalenka. 25-latka z Mińska na korcie zachowuje się niczym pantera czyhająca na każdy najmniejszy błąd przeciwniczek. To, co rzuca się w oczy w grze nowej liderki rankingu WTA, to niewątpliwie doskonałe przygotowanie fizyczne Aryny Sabalenki. Siła uderzeń, bezkompromisowość zagrań i piekielnie mocny serwis – głównie te elementy pozwoliły Sabalence wygrać w tym roku Australian Open, być w finale US Open oraz zameldować się w najlepszej “4” French Open i Wimbledonu. I finalnie zostać nową liderką rankingu WTA. 

Iga Świątek odrobi straty?

Jednak znając charakter, nieustępliwość i dążenie do perfekcji Igi Świątek, nasza tenisistka zrobi wszystko, aby jak najszybciej wrócić na szczyt rankingu WTA. Świątek czeka intensywna pozostała część 2023 roku. Oto jak przedstawia się terminarz WTA 2023 z udziałem Igi Świątek.

  • 25 września – 1 października Toray Pan Pacific Open Tennis – Tokio (WTA 500)
  • 30 września – 8 października China Open Pekin (WTA 1000)
  • 9-15 października Zhengzhou Open (WTA 500)
  • 29 października – 5 listopada WTA Finals Cancun (Meksyk)

Iga Świątek – zarobki

Na sam koniec creme de la creme, czyli zarobki Igi Świątek. Polka na kortach w trakcie swojej kariery zawodowej zarobiła w sumie zawrotną kwotę 20 190 763 USD. Jeśli chodzi natomiast tylko o zarobki Świątek w 2023 roku to na konto Polki wpłynęło jak na razie blisko 5 milionów dolarów brutto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *