Mistrzostwa świata w biathlonie 2020. Jak poszło Polakom?

Mistrzostwa świata w biathlonie 2020

Za nami kolejne mistrzostwa świata w biathlonie. We włoskiej Anterselvie rozegrano dwanaście konkurencji wśród kobiet i mężczyzn. Imprezę zdominowali zawodnicy i zawodniczki z Norwegii. Polacy wrócili do domów średnio zadowoleni.

Druga pięćdziesiątka biathlonowych MŚ

Biathlonowe MŚ odbyły się po 51 w historii tego sportu. Włoska Anterselva była gospodarzem już po raz siódmy, ostatni raz gościła biathlonową czołówkę w 2007 roku. Od 12 do 23 lutego biathloniści  i biathlonistki rywalizowali w takich konkurencjach, jak: sprint, bieg indywidualny, bieg pościgowy, bieg masowy, sztafeta, sztafeta mieszana i pojedyncza sztafeta mieszana.

Norwegia króluje w biathlonie

Od lat w biatlonie nic się nie zmienia. W ścisłej czołówce plasuję się te same nacje, a najwięcej sukcesów odnosili i odnoszą sportowcy z Norwegii. Podczas MŚ 2020 zdobyli oni najwięcej medali, w tym oczywiście złotych. I to w konkurencjach indywidualnych, jak i drużynowych. Norwegia zdobyła złoty medal mistrzostw świata w biathlonie 2020 w sztafecie mieszanej, pojedynczej sztafecie mieszanej i w sztafecie kobiet. Jeśli chodzi o indywidualne sukcesy Skandynawów, to Norwegia zajęła pierwsze miejsce w biegu masowym kobiet, biegu masowym mężczyzn i sprincie kobiet. Z innych ważnych dokonań, to kolejny złoty medal zdobył Francuz Martin Fourcade, który okazał się najlepszy w biegu indywidualnym mężczyzn. 32-letni biathlonista jest jedną z legend biathlonu. Fourcade to pięciokrotny mistrz olimpijski, siedmiokrotny medalista olimpijski, trzynastokrotny mistrz świata, siedmiokrotny zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

MŚ biathlon 2020

Polska biathlonistka szósta

Jakie wyniki osiągnęli na mś biathloniści z Polski? Najlepiej poszło największej nadziei polskiego biathlonu, czyli Monice Hojnisz-Starędze. Polka zajęła szóste miejsce w biegu na 15 kilometrów. O braku medalu zadecydowało słabe strzelania w końcówce zawodów. Najlepsza polska biathlonistka w sprincie zajęła 28 miejsce, ale na długim dystansie poszło jej znacznie lepiej. W pierwszych trzech strzelaniach Polka była bezbłędna, w ostatnim strzelaniu dwukrotnie spudłowała i straciła do zwyciężczyni minutę i dziesięć sekund. Z kolei inny reprezentant Polski – Grzegorz Guzik zajął 41 miejsce w biegu na 20 km. Z kolei w rywalizacji par mieszanych Kamila Żuk i Andrzej Nędza-Kubiniec zajęli 18 miejsce. Polski biathlonista startował także wraz z Grzegorzem Guzikiem, Łukaszem Szczurkiem i Marcinem Szwajnosem w sztafecie 4×7,5 km. Reprezentanci Polski zajęli na mś w biathlonie 16 miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *