Żużlowa Ekstraliga w zawieszeniu. Odwołane pierwsze kolejki sezonu 2020

Żużlowa ekstraklasa

Jedna z najlepszych lig żużlowych na świecie, czyli Ekstraliga także zawiesiła swoje rozgrywki. Władze ligi poinformowały, że pierwsze kolejki sezonu 2020 zostały odwołane. Nie ustalono jeszcze nowych terminów rozpoczęcia rozgrywek.

Wirus dopadł i żużel

Pandemia koronawirusa już na początku miesiąca zaczęła krzyżować plany żużlowcom i klubom Ekstraligi. Nie doszły do skutku sparingi przedsezonowe. Żużlowcy mogli jedynie indywidualnie trenować. Z każdym dniem, a później tygodniem, do wszystkich dochodziło, że sezon na pewno nie rozpocznie się zgodnie z pierwotnymi planami. 13 marca zarząd Ekstraligi Żużlowe sp. Z o.o. wraz ze wszystkimi klubami zdecydował o odwołaniu dwóch pierwszych kolejek sezonu Ekstraligi 2020. Poinformowano także, że sezon może ruszy pod koniec kwietnia. Jednak po upływie krótkiego czasu wiadomo, że ten termin jest nierealny.

Zdrowie najważniejsze w żużlu

Władze Ekstraligi przekonują, że na bieżąco monitorują sytuację i są przygotowani na wiele scenariuszy. Na razie trudno powiedzieć, kiedy liga ruszy. – Sport w obecnej sytuacji musi zejść na drugi plan. Doskonale zdajemy sobie jednak sprawę również z finansowych aspektów funkcjonowania klubów i zawodników. Cały czas przyglądamy się sytuacji i będziemy stosowali się do decyzji podejmowanych przez władze państwowe – mówi Wojciech Stępniewski prezes Ekstraligi.

Ekstraliga odwołała początek sezonu na żużlu

Tak miały wyglądać pierwsze kolejki żużlowej ligi:

1. Runda Ekstraligi Betard Sparta Wrocław – Motor Lublin
Włókniarz Częstochowa – Mrgarden GKM Grudziądz
Stal Gorzów – Unia Leszno
ROW Rybnik – Falubaz Zielona Góra

2. Runda Ekstraligi
Unia Leszno – Sparta Wrocław
GKM Grudziądz – ROW Rybnik
Falubaz Zielona Góra – Włókniarz Częstochowa
Motor Lublin –Stal Gorzów

Co ze Speedway Grand Prix na Stadionie Narodowym?

Ligi nie grają, żużlowy nie trenują, a zaplanowane na kolejne miesiące wydarzenia stoją pod dużym znakiem zapytania. Być może żużlową imprezą roku w Polsce miały być zawody z cyklu SGP na żużlu. Na Stadionie Narodowym w Warszawie zmagania najlepszych żużlowców na świecie oglądać miało ok. 60 tys. widzów. Bilety na Speedway Grand Prix rozeszły się ekspresowym tempie. Zawody miały się odbyć 16 maja, ale już wiadomo, że zostanie przeniesione na inny termin. Jaki? Na razie mówi się o 8 sierpniu. Organizatorzy informują, że bilety zachowują swoją wartość, ale możliwe będą zwroty biletów i pieniędzy. W późniejszym czasie mają pojawić się konkretne informacje o SGP 2020.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *