Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce 2023 w Budapeszcie

Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce - maskotka biegnąca po stadionie

Wstęp do Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce w Budapeszcie.

Przed nami najważniejsza impreza tego roku jeśli chodzi o Królową Sportu. Od 19 do 27 sierpnia światową stolicą lekkiej atletyki będzie Budapeszt podczas w Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce. W stolicy Węgier zobaczymy czołowych polskich lekkoatletów z Pawłem Fajdkiem, Ewą Swobodą i Natalią Kaczmarek na czele.

Oczekiwania wobec reprezentacji Polski

Niezależnie od tego czy jest mowa o Mistrzostwach Europy czy Świata oczekiwania wobec naszych reprezentantów są duże. Trudno się z tym nie zgodzić skoro praktycznie w każdej z tych imprez nasz kraj znajduje się w czołówce klasyfikacji medalowej. Tak jest również przed Mistrzostwami Świata w Budapeszcie. Aktualna forma naszych reprezentantów prezentowana przed budapesztańskim czempionatem pokazuje, że biało-czerwoni ponownie będą odgrywali na nich kluczowe role.

Poprzednie sukcesy Polski na arenie międzynarodowej

Reprezentanci Polski w lekkiej atletyce w Budapeszcie będą chcieli zaprezentować się znacznie lepiej niż przed rokiem w Oregonie. Biało-czerwoni podczas zawodów w USA zdobyli cztery medale(1 złoty i 3 srebrne) Złotym medalistą został Paweł Fajdek. Po srebrne krążki sięgnęli Wojciech Nowicki i dwukrotnie Katarzyna Zdziebło. 

Klasyfikacja medalowa Polski

W dotychczasowej historii występów na lekkoatletycznych MŚ Polska zdobyła 63 medale(20 złotych, 18 srebrnych, 25 brązowych). Szansa na powiększenie dorobku medalowego już od 19 sierpnia podczas MŚ w Budapeszcie.

Główne konkurencje i faworyci

Główne konkurencje zbliżających się Mistrzostw Świata w Budapeszcie to pchnięcie kulą, rzut młotem, oszczepem, skok wzwyż, sztafety 4×100 i 4×400 metrów. Wśród faworytów do medali wymieniani są między innymi: Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki, Ewa Swoboda, Pia Skrzyszowska, Natalia Kaczmarek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *