Transmisja z Euro 2024. Mecze na żywo i za darmo – gdzie oglądać?

pilka-na-srodku-boiska

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej to niezwykle popularne wydarzenia, jakie są transmitowane w telewizji. Mnóstwo kibiców interesuje się tym, jak poradzi sobie reprezentacja Polski, wciąż czekająca na pierwszy medal w mistrzostwach Europy. Gdzie będzie dostępna transmisja na żywo Euro 2024?

Transmisje mistrzostw Europy 2024

Choć mecze mistrzostw Europy rozpoczną się dopiero za kilka miesięcy, już wiadomo, że transmisja Euro 2024 w naszym kraju będzie dostępna na antenach telewizji polskiej. Zarówno mecz otwarcia, jak i finał turnieju oraz spotkania z udziałem Polaków będzie można oglądać w ogólnodostępnej darmowej telewizji. Transmisja TV będzie dostępna na kanałach TVP 1 oraz TVP 2, a także na kanale TVP Sport, który będzie zapewne domyślną stacją do pokazywania mistrzostw Europy. Telewizja Polska prezentowała tam również losowanie grup Euro 2024 oraz spotkania baraży, w których kibice dopingowali biało-czerwonych w rywalizacji z Estonia oraz Walią.

Baraże o ME: kiedy Polska grała mecze? Transmisje spotkań reprezentacji Polski i Euro 2024 w TVP

Mistrzostwa Europy rozpoczną się 14 czerwca. Euro 2024 zainaugurują gospodarze, czyli Niemcy, mierząc się w Monachium ze Szkocją. Spotkanie to będzie oczywiście dostępne w telewizji polskiej. Kibice biało-czerwonych, którzy awans na turniej wywalczyli w barażach, spotkania reprezentacji będą zapewne mogli obejrzeć na głównych kanałach TVP – 1 lub 2. Do tych spotkań zostało jeszcze dużo czasu. Na ten moment nie jest jeszcze znana dokładna rozpiska, na jakich kanałach będzie można śledzić, jak na Euro 2024 radzą sobie najlepsze drużyny Starego Kontynentu. Przypomnijmy, że reprezentację Polski czekają mecze:

  • z Holandią – 16 czerwca o godzinie 15:00 w Hamburgu
  • z Austrią – 21 czerwca o godzinie 18:00 w Berlinie
  • z Francją – 25 czerwca o godzinie 18:00 w Dortmundzie

Wszystkie cztery zespoły będą rywalizować ze sobą w grupie D. Rywale Polaków awansowali tam bezpośrednio, podczas gdy „Orły” to zwycięzca ścieżki A barażów do Euro 2024. Z tego też powodu zostali tam wylosowani z czwartego koszyka turnieju, czyli teoretycznie jako najsłabsza drużyna. Baraże o awans na mistrzostwa Europy można było oglądać na antenach TVP – zarówno TVP 1, jak i TVP Sport. Tyczyło się to zarówno spotkania z Estonią, jak i decydującego z Walią. Podobnie będzie, gdy Euro już się rozpocznie.

Transmisje EURO 2024 w TV

Raczej nic nie zmieni się w kwestii tego, że wszystkie mecze mistrzostw będą pokazywane przez transmisje TVP. Dokładna rozpiska będzie pojawiać się na bieżąco, gdy już tylko w dniach będzie odliczany moment rozpoczęcia Euro 2024. Gdzie oglądać mistrzostwa Europy w telewizji? Należy sprawdzać kanały: TVP 1, TVP 2 oraz TVP Sport. Są to dostępne programy, które może mieć w swoim domu każdy mieszkaniec Polski.

Mecze EURO 2024 dzisiaj na żywo – gdzie obejrzeć?

Należy też pamiętać, że Euro 2024 nie trzeba oglądać tylko poprzez transmisje w tradycyjnej telewizji, przy której trzeba przesiadywać na kanapie. Spotkania wszystkich drużyn, również Polaków czy obrońcy tytułu z Włoch, będą dostępne także w aplikacji TVP Sport, czyli aplikacji mobilnej, którą można pobrać na smartfony oraz tablety. Jest ona w pełni darmowa i dostępna zarówno na systemy z Androidem, jak i te apple’owskie z iOSem. To powoduje, że mecze Euro 2024 można oglądać w dowolnym miejscu, nawet na zewnątrz. W aplikacji możliwe jest również pauzowanie i przewijanie spotkania, co stanowi dodatkowy komfort. Prócz tego warto pamiętać, że Euro 2024 można oglądać za darmo na komputerze osobistym lub laptopie, wchodząc na stronę internetową TVP Sport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *