Blefowanie w pokerze – jak rozpoznać blef?

poker-blef

Gracze podczas rozgrywki w pokera wybierają różnego rodzaju strategie, które mają zmylić rywali i ostatecznie doprowadzić ich do zwycięstwa. Jedną z taktyk, która jest rozważana, jest blef. Przez wielu ekspertów i obserwatorów najpopularniejszej gry karcianej, blef określany jest jako fundamentalna część pokera i skomplikowana strategia, która związana jest z psychologią, ryzykiem i oszukaniem rywala. Przechodząc do terminologii pokerowej, blefowanie to zakład albo podbicie, które jest wykonane z ręką, która nie jest uważana za najlepszą. Jak rozpoznać blef w pokerze? Jak wygląda on w praktyce i dlaczego blef w pokerze przynosi efekty? Zostań z nami, a dowiesz się jak poprawnie blefować!

Blefowanie w pokerze

Poker jako najpopularniejsza gra karciana na świecie jest obecny w wielu filmach i serialach. W celu uwypuklenia niektórych scen wskazywane są tam elementy blefowania, czyli jednej strategii i taktyki, którą realizują gracze. W efekcie wielu ludzi ma mylne przekonanie, że gra w pokera opiera się na blefowaniu, ponieważ trzeba podkreślić, że jest to jedynie niewielki element całej układanki gry w pokera. Nie można opierać się wyłącznie na blefie, odrzucając i ignorując podstawowe strategie gry w pokera.

Blef w pokerze służy przede wszystkim jednemu celowi. Gracz ma za zadanie stworzyć nieprawdziwy obraz siły ręki, aby rywale się nabrali i niewłaściwie ocenili pozycję. W efekcie może to prowadzić do tego, iż prawidłowo wykonany blef sprawi, że przeciwnicy pomyślą, że osoba blefująca ma silniejszy układ niż w rzeczywistości, co zmusi rywali do spasowania.

Warto podkreślić, że korzystanie z blefowania ma swoje podstawy w psychologii i jest ono ściśle z nią powiązane. Blefowanie to wytworzenie obrazu, w którym przeciwnicy uwierzą, że gracz ma silne karty i w efekcie wygra on pule, mając nieco słabszy układ kart. Należy podkreślić, że osoba blefująca musi być pewna siebie, przekonująca i przede wszystkim nie dać po sobie poznać, że sytuacja wygląda inaczej. Zachowanie pokerowej twarzy to klucz do udanego blefu. W praktyce wygląda to tak, że blefując, gracz wchodzi do gry za wszystko lub podnosi zakład, mając bardzo słaby układ kart w ręce. W efekcie rywale, którzy mogą mieć lepsze i mocniejsze karty pasują, ponieważ myślą, że to rywal dysponuje większą siłą.

Dlaczego blef w pokerze popłaca?

Blef w pokerze potrafi przynieść pozytywne efekty, ale tylko wówczas, gdy stosuje się tę strategię z głową i jest ona odpowiednio dopracowana. Trzeba zadbać o najmniejsze detale i szczegóły, aby przede wszystkim nie dać znać po sobie, że coś jest nie tak. Należy wytworzyć taką aurę, być pewnym siebie, aby rywale nabrali się na blef i wpadli w pułapkę. Blef w pokerze popłaca wówczas, gdy gracz ma bardzo słabe karty i nie dysponuje dostateczną siłą, a pomimo tego jest w stanie zaaranżować taką sytuację, w której rywale niewłaściwie ją ocenią. Tym samym nie podejmą ryzyka do dalszej rywalizacji i spasują, pomimo tego, że sami będą dysponować lepszym układem kart, który doprowadziłby ich do zwycięstwa. Blef w pokerze potrafi doprowadzić do zwycięstwa nawet w sytuacji, gdy gracz jest w złym położeniu i nie może pochwalić się znakomitym układem kart.

Jak poprawnie blefować ?

Blefowanie w pokerze ma przynieść efekty w sytuacji, gdy gracz ma bardzo słabe karty w ręce. Doświadczeni zawodnicy, którzy regularniej grają w pokera strategię i technikę blefowania mają opanowaną bardzo dobrze. Czym należy się kierować, aby poprawnie blefować w tej grze karcianej? Przede wszystkim gracz, który chce skorzystać z blefowania, musi być pewny swojej decyzji i nie dać się nakryć rywalom. Musi być przekonujący i ukryć przed nimi, że coś kombinuje. Eksperci gry w pokera opublikowali piętnaście najlepszych wskazówek dotyczących blefowania w pokerze. Wśród nich znalazły się następujące hasła: częściej kradnij blindy, 3-bet light przed flopem, obstawiaj więcej na flopie, blefuj i podbijaj flop, blefuj i podbijaj turn, czy blefuj swoje niewykorzystane remisy na river. 

Im mniej, tym lepiej

Stosowanie się kurczowo danej taktyki i strategii przez całą rozgrywkę pokerową nie zawsze przynosi pozytywne rezultaty. Dokładnie tak samo wygląda sytuacja z blefowaniem. Blef to narzędzie, które trzeba nauczyć się umiejętnie stosować, ponieważ jest to rozwiązanie, które pozwala wymanewrować rywali. Aby blef działał poprawnie, nie można stosować go co chwilę, ponieważ przeciwnicy od razu wyłapią, że zawodnik nadużywa tej techniki i coś jest nie tak. Należy podkreślić, że staranne wybieranie okazji do zablefowania przynosi pozytywne efekty podczas gry w pokera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *