Mistrzostwa Polski w tenisie ziemnym już po raz 93

Przez tydzień na terenie kortów tenisowych w Gliwicach przy ulicy Kosynierów odbywają się Mistrzostwa Polski w Tenisie – Fundacja Radan Gliwice Open 2019. Mistrzostwa Polski to najważniejszy krajowy turniej w tenisie ziemnym wyłaniający mistrzów kraju. Gliwice są gospodarzem tego turnieju po raz dziewiąty.

Pierwsze dni tenisowych mistrzostw

Za nami dopiero pierwsze dni zmagań i pierwsze rundy Mistrzostw Polski w tenisie ziemnym. Ciekawe pojedynki tenisowe dopiero przed gliwicką publicznością. Jak na razie do 2. rundy awansowali faworyci, w tym obie turniejowe „jedynki”. Pewne dwusetowe zwycięstwa odnieśli m.in. wymieniani w gronie kandydatów do tytułu Kacper Żuk i Michał Dembek. Do kolejnej rundy awansował także 4-krotny mistrz Polski (2007-08, 2010, 2017) Marcin Gawron. W rywalizacji kobiet do najlepszej „16″ awansowała m.in. Anastazja Szoszyna. Rywalka rozstawionej z „jedynką” Ukrainki w barwach Grunwaldu Poznań – Joanna Zawadzka (ACT Sport Tarnów), z powodu kontuzji poddała w drugim secie przy stanie 3:6, 0:4. Po dwusetowych zwycięstwach w 2. rundzie są także Julia Oczachowska (kujawsko-pomorskie KP, nr 3.) oraz Anna Hertel (Klub Tenisowy Legia, nr 4.).

Michał Przysiężny kończy tenisową karierę

Jednak dopiero przed nami najciekawsze i najbardziej interesujące pojedynki. W akcji zobaczymy m.in Michała Przysiężnego (UKS Sport Klub Wrocław), który zmierzy się z rozstawionym z nr 5. Danielem Michalskim (Warszawski Klub Tenisowy Mera). 35-letni tenisista z Wrocławia, który otrzymał w Gliwicach „dziką kartę”, zapowiada koniec bogatej kariery podczas challengera Sopot Open (od 29 lipca). Pierwsze mecze rozegrają także także obrońcy tytułów sprzed roku, czyli Maciej Rajski (Klub Tenisowy TENISWIL Warszawa-Wilanów) oraz Marta Leśniak (Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters).

Początek gier podwójnych w tenisie ziemnym

Z kolei we wtorek rozpoczęła się także rywalizacja w grach podwójnych. Pierwsze zwycięstwa na swoim koncie mają faworyzowane i doświadczone duety: Grzegorz Panfil z Pawłem Ciasiem oraz Tomasz Bednarek z Michałem Przysiężnym. Tak jak pisaliśmy to dopiero początek, a największe emocje czekają wszystkich pod koniec tenisowych Mistrzostw Polski.

Jeden komentarz do “Mistrzostwa Polski w tenisie ziemnym już po raz 93

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *